Bizden Haberler

82 yaşındaki hasta 5 yıl sonra yeniden yürümeye başladı

Dizlerindeki rahatsızlık nedeniyle 5 yıldır yürüyemeyen 82 yaşındaki Server Eker, Özel Akademi Meram Hastanesi’nde gerçekleştirilen operasyonların ardından eski sağlığına kavuştu. Daha önce bütün ihtiyaçlarını emekleyerek karşılamaya çalışan Server Eken, bir ay içerisinde gerçekleştirilen iki operasyonun ardından yeniden ayaklarının üzerinde durabiliyor.

5 yıldır yürüyemeyen Server Eken, yaşının da verdiği rahatsızlıklar nedeniyle hayatını güçlükle idame ettiriyordu. Özel Akademi Meram Hastanesi Ortopedi ve Travmatoloji servisinde muayene edilen Server Eker, Operatör Dr. Sedat Seven tarafından gerçekleştirilen operasyonların ardından yeniden yürümeye başladı.

Server Eken’in protez ameliyat ile tedavisini gerçekleştiren Dr. Sedat Seven: “ Hastamız muayene için bize geldiğinde dizlerinin üzerinde emekleyerek yürüyebiliyordu. Dizlerindeki aşınmadan dolayı ayaklarının üzerine hiç basamıyordu. Her iki dizine de protez ameliyatı yaptık. Şimdi hastamız ayağa kalktığı zaman daha rahat bir şekilde basabiliyor ve acı hissetmiyor. Kas gücü yerine geldikçe, muhtemelen bir ay içerisinde koltuk değneklerini de bırakarak yürüyebilecek” dedi.

Bir hafta içerisinde gerçekleştirilen iki operasyonun ardından ayağa kalkan 6 çocuk annesi Server Eken: “Tekrar ayakta durabilmek benim için çok önemliydi. Ancak yaşım ve kilo problemim nedeniyle tedavi olamıyordum. Özel Akademi Meram Hastanesi doktorlarımdan Sedat Seven ve ekibine çok teşekkür ederim. Yeniden yürüyebilmenin mutluluğunu yaşıyorum” dedi.